Mi történik a szerencsebambusszal ha földbe ültetjük?
A szerencsebambusz vagy más néven: Lucky Bamboo évek óta hazánkba is betört, és remélve hogy tényleg szerencsét hoz, ami sokunkra ráférne, így örömmel vásároljuk és ajándékozzuk.
Pedig mindössze arról van szó, hogy a kertészek, akik megalkották ezt az új fajta szerencsét hozó növényt, egy ügyes marketinggel tették világhírűvé, hiszen szerencsére mindenkinek szüksége van.
Tehát a szerencsebambusznak sem a bambuszhoz, de talán a szerencséhez sincs sok köze, akárcsak a négylevelű lóherének, de ha hiszünk benne, ki tudja, talán tényleg meghozza a szerencsénket.
Ez a keleties növény, nem más, mint a dracena egyik fajtája
Egészen pontosan a Dracaena sanderana.
A szerencsebambuszt ma már megvásárolhatjuk szinte bármelyik virágboltban, és kertészetben ,de ajándékba is adhatjuk, több változatban is. Vágott virágként csokorba fűzve remekül mutat, de kis tálkában kisebb nagyobb csoportban is megvásárolhatjuk, sőt külön fiú és lány szerencsebambuszt is vihetünk otthonunkba, nehogy magányosak legyenek.
Vízbe téve hamar gyökeret fog ereszteni, és ha úgy gondoljuk, hogy már unjuk a vázában zöldellő szerencsebambuszt, egyszerűen ültessük el egy cserép virágföldbe, és máris kapunk egy szép dracenát. Szobanövényként ápolása és gondozása megegyezik a többi dracena fajtáéval, kerüljük a huzatos hideg helyiségeket, és télen ne locsoljuk túl a földjét!
Ám ha továbbra is szeretnénk vázába, vagy kis tálkában nevelni, ne felejtsük el, hogy ez egy növény, amelynek idővel nem lesz elég a víz, tápanyagra is szüksége lesz, sőt idővel érdemes cserépbe és virágföldbe átültetni.
A fiatal szerencsebambusz nem szereti a klóros csapvizet, így érdemes lágy vízzel öntözni, mert a csapvíz klórtartalma miatt a levelek sárgulnak és elszáradnak.