Konyhakert ásás, kapálás és vegyszerek nélkül!
Korunk élelmiszer-botrányai és az egészségtudatos táplálkozás iránti igény miatt egyre többen döntünk úgy, hogy zöldségeket termeljünk a kertünkben.
Sokunknak fontos, hogy a zöldség, ami a tányérunkra kerül méregmentes, friss és finom legyen. Nem baj, ha csak díszkertünk van, látványos, ízléses megoldással ott is megvalósítható a zöldségtermesztés. Ráadásul kikapcsolódásnak és a stressz oldásnak a legjobb színtere a kert.
Mindannyian vágyunk azokra a békebeli ízekre, amelyeket gyermekkorunkban megízleltünk. A nagymama kertjében szedett paradicsomnak vagy földiepernek bizony olyan színe, íze és illata volt, amire most is összeszalad a nyál a szánkban.Nem volt annak a zöldségnek más titka, csak annyi, hogy friss volt és méregmentes talajból származott, ezért volt ízletes és egészséges.
Az üzletekben vásárolt zöldségek is lehetnek frissek. Ez azonban másfajta frissesség. A zöldségek, gyümölcsök ásványianyag- és vitamintartalma óráról órára csökken, egyes esetekben néhány óra alatt akár a felére is. Az egy-két napos utaztatás, a műanyag csomagolás és hűtő tárolás nagymértékben megváltoztatja az ízüket és beltartalmi értékeiket.
Ahol nagy mennyiségben termelnek zöldséget értékesítésre, ott más módszerekkel kénytelenek dolgozni, mint a nagyanyáink, hisz a nyereség mozgatja a termelést. Azaz minél rövidebb idő alatt, minél súlyosabb és nagyobb zöldségeket termesszenek. A talajnak gyorsan kell termékeket produkálnia, ehhez műtrágyával etetik, a kártevők megjelenésekor pedig vegyi anyagokkal védekeznek. A természetes összetevők mellé sok mesterséges anyag épül a termésekbe, így az ízük sem lesz „természetes”.
Természetes ízeket tehát természetes és vegyszermentes talajban termett zöldségektől várhatunk.
A bőség kertje című könyv abban segít eligazodni, hogyan maradhat a talaj természetes és vegyszermentes. A részletekért kattintson a www.bosegkertje.hu oldalra.