Blogolóink (1)
Feleségemmel közösen vezetjük az Ezt fald fel! gasztroblogot. Hogy miért kezdtünk el blogolni? A kérdésre a válasz egyszerű, de előbb egy kis kitérőre invátálnánk az olvasót.
Bár mindkettőnket vidékre kötnek a gyökerei, a fővárosban élünk. Én már ide is születtem, a feleségem pedig miattam lett budapesti. Mint jó városi emberek, mi is a hypermarketek polcairól szereztük be a napi betevő hozzávalóit. Ha pedig lusták voltunk, és nem volt kedvünk főzni, csak felemeltük a telefont, és rendeltünk egy pizzát...Így teltek az éveink, míg nem egy szép napon megtudtuk: babát várunk. Mivel alapvetően tisztában voltunk azzal, mennyi szemét és méreg van a hypermarketek polcain sorakozó félkész/kész termékekben, sosem ringattuk magunkat az egészséges élet illúziójában. De amikor megtudtuk, hogy gyarapszik a család, úgy döntöttünk, ennek vége, szemléletet / életmódot kell váltani, mert itt az ideje.
Elhatároztuk, hogy ezentúl ha nem is leszünk vegák, biok vagy épp paleok, mindenképpen megpróbálunk jobban odafigyelni arra, hogy mit eszünk. Elkezdtük keresni az őstermelőket, elkezdtünk eljárni szedd magad akciókra, és elkezdtük otthon elkészíteni azokat az ételeket, hozzávalókat, amiket eddig a hypermarketben vettünk meg. Kirándulásaink alkalmával elkezdtünk nyitott szemmel járni, és rádöbbentünk, a természet tele van ínycsiklandó finomságokkal, és még azért sem kell aggódni, hogy mennyi növényvédő szerrel kezelték, mert amit az erdők-mezők mélyén találunk, az egészen biztosan BIO.
Így elkezdtünk gyűjtögetni...Így történt, hogy kiderült: az ételízesítőbe nem feltétlen kell cukor, nátrium glutamát, dinátrium inozinát és riboflavin, valamint nem kell, hogy 60%-a só legyen. Így jöttünk rá, hogy a lekvárba nem feltétlenül kell tartósítószer és ízfokozó. Így jöttünk rá, hogy a csemege uborkának fantasztikus íze van akkor is, ha nem adunk hozzá adalékként "uborka ízt", valamint a kovászos uborkának sem kell ehetetlenül sósnak lennie. Így kellett rájöjjünk, hogy a házilag készített pizzát utol sem érik a futárszolgálatok mélyfagyasztott vackai, és így döbbentünk rá, hogy az ételeknek van íze. Na jó, ez már kicsit sarkított volt, de van igazság alapja...Sok-sok finomságot készítettünk el a konyhánkban, jól megtöltöttük a kamrát saját készítésű finomságokkal a télre, és valamikor eközben döntöttünk úgy, hogy elkezdünk egy gasztroblogot, ahol megmutatjuk másoknak is, hogy a nagyvárosi bérházak és paneldzsungelek közepén is lehet közelebb élni a természethez, és lehet otthon készített finomságokat enni a hypermarketek és élmelmiszergyártó láncok silány minőségű termékei helyett...