Így gyógyulnak a tibetiek
Harag, ragaszkodás és lelki tudatlanság. A tibeti orvoslás szerint ez az a három legfontosabb tényező, ami betegséget okozhat az emberi psziché számára.
Dr. Ciortea Péter aneszteziológus-belgyógyász a Rádió 7-nek nyilatkozva elmondta: a tibeti a kínai, az indiai és a perzsa gyógyászat elemeiből tevődik össze. Elsősorban nem a kezelésre, hanem a megelőzésre helyezi a hangsúlyt. Úgy tartja, akkor alakulnak ki a betegségek, ha a test vagy a lélek egyensúlya felborul.
Az orvoslás szerint a psziché egészségére három tényező lehet negatív hatással: a harag, a ragaszkodás és a lelki tudatlanság. Minden esetben a kiegyensúlyozottságot kell elérni.
A gyógyászat a többi keletihez hasonlóan az egészséges életmódot, étrendet és a rendszeres mozgást támogatja. Fontos szerepet kapnak benne a masszázsok, a gyógynövények, a meditáció és a hangterápia is.
A tibeti orvos a testi vizsgálaton felül úgy méri fel a beteg állapotát, hogy beleképzeli magát érzelmi helyzetébe. Ahhoz, hogy valaki jó orvos legyen, nem elég a szaktudása, fontosak a belső képességei is. Teljes szívével és lelkével kell részt vennie a gyógyításban, osztoznia kell betegei feszültségében és nyomorúságában.
Forrás: promenad.hu