Gyógynövényekkel az izzadás ellen
A dühöngő kánikulával is gyakran meg kell küzdenünk, ráadásul ilyenkor az egyik legnagyobb probléma az izzadás, hiszen komoly kellemetlenségeket okoz.
Persze, ma már egész iparág épül a verejtékezés csökkentésére, így jobbnál jobb termékek közül válogathatunk, ám érdemes néhány természetes módszert is kipróbálni, hiszen a megfelelő gyógynövényekkel belülről szabályozhatjuk a verejtékmirigyek működését.
Izzadásgátlás belsőleg
Az izzadásgátló készítmények lényege, hogy összehúzzák a pórusokat, így visszafogják a verejtékmirigyek működését, illetve olyan összetevőket tartalmaznak, amik elpusztítják a kellemetlen testszagért felelős baktériumokat. A bökkenő ezzel az, hogy nem tudjuk a testünk összes verejtékmirigyét kezelni ezekkel a szerekkel, csupán a stratégiailag különösen fontos pontokat, ezért a problémát nem tudjuk megszüntetni, csupán mérsékelni. Épp ezért érdemes bevetni néhány gyógynövényt, amik belsőleg mérséklik a verejtékmirigyek működését.
Zsálya
A leghatékonyabb gyógynövény izzadás ellen a zsálya, ami 50 százalékkal is képes csökkenteni az izzadást, hatását legerősebben két órával a fogyasztás után fejti ki. Mivel antibakteriális és összehúzó hatása is van, érdemes külsőleg is alkalmazni, hiszen hasonló elven működik, mint a készen vásárolható izzadásgátló készítmények. Választhatunk zsályatartalmú kozmetikumot, de az is működőképes megoldás, ha zsályateával töröljük át az izzadós testrészeket, illetve lábfürdőként is jó szolgálatot tesz.
Izsóp
A paprika meghonosodása előtt a magyar konyha egyik leggyakrabban használt fűszernövénye volt, mára azonban jórészt elfelejtődött. Érdemes azonban elővenni, hiszen kiváló izzadásgátló. Teájával is jó eredményeket érhetünk, de alkoholos kivonata az igazi nagyágyú ebben a műfajban. Keverhetjük zsályával is, nyolc rész zsályához adjunk két rész izsópot, és a hatás nem marad el. Magas vérnyomás esetén nem árt az óvatosság; csak nagyon kis mértékben vagy egyáltalán nem fogyasztható ilyenkor. A zsályához hasonlóan ezt a gyógynövényt is használhatjuk külsőleg is különféle kozmetikumok formájában, teaként vagy lábfürdőként.
Levendula
A levendula igazi multifunkciós csodaszer, nem csoda, hogy nagyanyáink idején egyetlen háztartásból sem hiányozhatott. Ha naponta elkortyolunk némi levendulateát, már sokat tehetünk a kellemetlen testszag ellen, ám a zsályától és izsóptól eltérően ezt inkább külsőleg és illóolaj formában érdemes bevetni. Erős baktériumölő hatása van ugyanis, amivel megakadályozza a testszag kialakulását, kellemes illatával pedig biztosítja a frissességet.
Forrás: cotcot.hu