A legbizarrabb házasságkötési szabályok
Sok mindenre felkészülünk, ha egyszer házasságkötésre adtuk a fejünk, ám a következő előírások a legelszántabb házasulandókat is elbizonytalanítják.
Nemrég arról számoltunk be, hogy hogyan nézett ki hazánkban egy lakodalom nagyjából ötven évvel ezelőtt. Most világszerte nézünk szét, hogy napjainkban hogyan zajlik a házasságkötés.
Indiában, Madhya Pradesh megyében, ahhoz, hogy valaki részt vehessen egy tömeges esküvőn, semmi egyébre nincs szükség, minthogy a vőlegény bizonyítsa, rendelkezik WC-vel. Erre azért kötelezte a férjjelölteket a helyi önkormányzat, mert a 2011-es indiai népszámlálás szerint mindössze a háztartások fele rendelkezik mellékhelyiséggel. Ezen a mutatón szeretnének hatékonyan változtatni.
Így a férjeknek fényképes bizonyítékot kellett benyújtani, de nem ám csak a WC-ről, hanem saját magukról a WC mellett – nem feltétlenül rajta –, hogy rendelkeznek ilyen alkalmatossággal, vagy vállalják, hogy 30 napon belül beépítenek egyet.
A tömeges házassági szertartással az olyan nőket is segítik férjhez menni, akik nem rendelkeznek elég vagyonnal ahhoz, hogy ezt önállóan megtegyék. Így az önkormányzat állja a ceremóniát és még nászajándékot is adnak az ifjú párnak.
Ebben az évben több mint 1700 pár házasodott össze ilyen módon. Megdöbbentő, hogy a WC megléte akár a szexuális erőszaktól is megvédhetné a nőket, mert ez gyakran akkor éri őket hajnalban vagy késő este, amikor kimennek a házból könnyíteni magukon. Így a támogató program kettős célt szolgál. A BBC szerint tavaly 400 nő kerülhette volna el az erőszakot, ha van a házukban WC.
De nem csak Indiában vannak érvényben furcsa szabályozások a házasulandókra, hanem például az Egyesült Államok egyes államaiban is. Néhány példa: Utah államban első unokatestvérek is házasodhatnak, ha betöltötték a 65. életévüket, de akár már 55 évesen is megtehetik, ha már egyikük sem alkalmas az utódnemzésre.
Mississippiben, ha valamelyik fél részeg, gyengeelméjű vagy őrült, akkor nem kapja meg a pár az engedélyt. Dél-Karolina törvényei szerint egy férfi nem csábíthat el egy nőt házassági ígérettel. Amennyiben megteszi, az vétségnek számít. Ezt meg kell, hogy erősítse a nő vallomása is, feltételezve, hogy a hölgy nem viselkedett „buján és tisztátalanul" az elkövetés időpontjában.
Montanában még a vőlegénynek és a menyasszonynak sem feltétlenül kell megjelennie a saját esküvőjén, küldhet maga helyett meghatalmazott helyettest. Az intézményt a katonaságban szolgálóknak találták ki, hogy így köthessenek saját távollétükben házasságot.
Röntgen nélkül nincs esküvő
De nézzünk körbe egy kicsit a világ körül is: Görögországban a házasulási szándékot egy helyi újságban is meg kell hirdetni, a nélkül nincs engedély. Monacóban pedig a városháza ajtajára kell kifüggeszteni a szándéknyilatkozatot legalább tíz napra.
Törökországban csak a polgári szertartás legális, csak utána jöhet az egyházi esküvő. Puerto Ricóban az Egyesült Államok állampolgárainak ingyenes heti szertartásokat tartanak, ahol kimondhatják a boldogító igent.
A mexikói hatóságok a pár egészségére is ügyelnek, így vérvételre, röntgenre és HIV tesztre is el kell menniük.
Forrás: Kívültágasabb.blog.hu