Védjegy a vidék minőségének elismertetésére
Vidék Minősége védjegy készül Veszprém megyében a vidék és a vidéki termékek megismertetése és elismertetése, a piacon való megjelenés erősítésért.
Vidék Minősége védjegyrendszer kidolgozása és bevezetése érdekében együttműködési megállapodást kötött a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara Veszprém Megyei Szervezete és az Éltető Balaton-felvidékért Egyesüle. A közös program keretében a Pannon Egyetem Georgikon Karával is együttműködve 60 település bevonásával olyan minősítési rendszert dolgoznak ki, mely a jövőben a minőség biztosítéka, záloga lehet, továbbá megalkotják a helyi erőforrásokra koncentráló értékesítési rendszer modelljét is.
A megálmodott védjegyrendszer kidolgozását széles körű vizsgálat, kutatás előzi meg. Az Éltető Balaton-felvidékért Egyesület feladata a minősítés teljes feltételrendszerének kialakítása, a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara pedig a 60 településen vizsgálja meg a helyi erőforrásokra építhető állattenyésztési, feldolgozási és értékesítési rendszer kialakíthatóságát, a magyar fajtájú sertések tenyésztésére fókuszálva.
A megállapodás résztvevői szeretnék elérni a Balaton-felvidéki termékek és szolgáltatások összefogott, közös népszerűsítését, Balaton-felvidék társadalmi, gazdasági együttműködéseinek erősítését, a termékek, szolgáltatások megjelenésének, minőségének közvetett fejlesztését, a helyi termékek és szolgáltatások kínálatának, sokféleségének, mennyiségének növelését, valamint a foglalkoztatás és alternatív jövedelemszerzési lehetőségek elősegítését.
Célul tűzték ki ezen kívül helyi termék elosztási központok kialakítását, kis és nagyker raktáráruház, illetve bolt, piaci értékesítési terület létrehozását, logisztikai, illetve elosztási rendszer megszervezését, turisztikai kínálat fejlesztését a turisztikai desztináción belül termelt, előállított helyi termelői alapanyagokkal, illetve ezek felhasználásával készült gasztronómiai kínálattal.
A program során erősítenék az együttműködést a helyi vendéglátóegységek, szállodák, falusi turisztikai szolgáltatók vezetőivel a helyi termelők mennyiségi és minőségi, kínálati jellegű formálása érdekében, valamint képzési programot indítanának a helyi alapanyagok felhasználásával készülő ételek összehangolt piaci és gasztronómiai élményként való kínálata érdekében – írta az MTI.