A középkori vásárvárost idézi a tűzfal
A Poznańban található mesés falfestmény egy régi városrész emléke előtt tiszteleg. A festmény egy régi történetet mesél el, amelynek szereplője egy trombitás a tetőn és egy macska a háttérben.
A különleges falfestmény a Szent Margaret Katedrális közelében található. A város 3 évig gyűjtötte a pénzt, hogy megvalósíthassa a különleges látványt.
Śródka egy történelmi városrész, amely Poznańban található. Poznań nyugat Lengyelország egyik legnagyobb városa, amelynek igazi történelmi részei is vannak, hiszen Śródka 1231-ben nyerte el a városi jogokat, majd az 1800-as években csatlakozott Poznań városához. A városrész neve Śródka a środa (szerda) szóból ered, hiszen ezen a napon tartották itt a piacot.
És akkor próbáljuk meg elképzelni egy régi városi piac hangulatát. Betérünk a főutcára ahol már rengeteg ember tolong kerülgetve egy lassan haladó kézműves szekerét. A kézműves késve érkeztek meg de kihasználva az alkalmat menet közben a szekérről hangosan kiabálva kínálja portékáját, a mívesen vésett rézedényeket. ... A földön ponyvára lerakva zöldségeket találunk, sokfélét, frisset, ízesnek tűnőt. A ponyva mögött mosolygós parasztasszonyok kofáskodnak. Pár méterre odébb már az asztalos céhek legényei versengenek figyelmünkért de hirtelen orrunkat megvezetve figyelmünket a hentesek asztalai terelik maguk felé.
Persze tudják ezt az kenyeres asszonyok is akik pedig pont itt, illatos pogácsákat tolnak az orrunk alá. A piaci kavalkádban gabonások alkudoznak, valahol egy mutatványost tapsolnak az emberek de a piacbíró is épp veszekszik valakivel. Amikor nemesember közeledik a családjával, mindenki csendesebb lesz kicsit de csak hogy újult erővel folytassa távozásuk után. A doboló épp kihirdet valamit de közelebb kell mennünk ha hallani akarjuk. Ebben a tömegben ez lehetetlen. Inkább nézegessük a külhoni és hazai subások, szatócsok, bognárok, gubások, papucsosok, szíjgyártók, csipkeverők, gyertyamártók, süvegesek portékáját és élvezzük a piac sokszínű nyüzsgését. Beszélgessünk egy jót régi ismerőseinkkel, tudjuk meg a friss híreket, pletykákat, élvezzük a vásári ünnepnapot. - írja a havastanya.hu