A dolgozó anyák egészségesebbek, mint otthon maradó társaik
A teljes munkaidőben dolgozó édesanyák egészségesebbek, mint az otthon maradó, csupán részmunkaidős állást vállaló vagy munkanélkülivé vált társaik.
Az ohiói Akron Egyetem és a Pennsylvaniai Állami Egyetem kutatói 2540 olyan nő adatait elemezték tanulmányukban, akik 1978 és 1995 között váltak édesanyává. A szakemberek a résztvevők foglalkoztatottsági adatait vonták górcső alá. Az eredmények szerint azok a nők, akik röviddel a szülést követően visszatértek a teljes munkaidős állásukhoz, negyven éves korukra jobb mentális és fizikai állapotról számoltak be, köztük fokozottabb mozgékonyságról, több energiáról és kevesebb depressziós gondolatról.
- A munka jótékony hatással van az egészségre, mind mentálisan, mind fizikailag - hangsúlyozta Adrianne Frech az amerikai Szociológusok Egyesületének éves találkozóján. - A látható cél a hatékonyság, a kontroll és a függetlenség érzetével ajándékozza meg a nőket. Olyan területet biztosít számukra, ahol szakértői lehetnek valaminek, és fizetést is kapnak.
A szakember szerint a tartósan munkanélküli édesanyák mutatták a legrosszabb egészségügyi eredményeket, és nekik volt szükségük leginkább a fokozott figyelemre. Ezek a nők gyakran akaratukon kívül ki-be mozogtak a munkaerőpiacon. Az állás megtartásáért folyó küzdelem vagy az állandó munkakeresésre való beállítódás jelentős hatással van az anyák egészségére, elsősorban mentálisan, de fizikailag is - idézte a szakembert a The Daily Telegraph című brit lap internetes kiadása alapján az MTI.