Tudjuk, mit kortyolgatunk? Nézzük meg, mit tartalmaz a filter

19 okt. 2015 Fekécs Edit

A tea csodálatos dolog. Tele van antioxidánsokkal, számos egészségügyi előnnyel bír. Ihatjuk jeges formában nyáron és gőzölgő, forró változatban télen.

 

teafilter

 

Bármely évszakban, a nap bármely szakában kényeztetjük magunkat teával. Biztos, hogy  nyugalmat ad, és mind e mellett egészségünkre is jótékony hatással van.

 

De álljunk meg egy pillanatra ... Biztosak lehetünk-e abban, hogy kétséget kizáróan tényleg gyógyító italt fogyasztunk?  Bizony nem árt, ha meggyőződünk arról, hogy valóban tiszta, finom teát kortyolgatunk-e.

Lehetőleg ne vásároljunk olyan teát, amelyben összetevőként szerepel a „természetes aroma”. Hasonlóképpen a „természetes ízek” szóhasználat is inkább megtévesztésre ad okot, hogy elterelje figyelmünket az összetevőkről. 

 

Akkor is legyünk körültekintőek, ha a csomagoláson a „természetes összetevő” szóhasználattal élnek, hiszen ez lehet bármilyen természetes eredetű összetevő, ami esetleg fokozza a tea ízét, de mégsem túl szerencsés ezt fogyasztanunk. Az ártatlan szavak mögött állhat szója vagy kukorica alapú összetevő, ami azt jelentheti „rejtett GMO”.  Ha a csomagoláson homályos, nem egyértelmű az összetevőlista, akkor inkább hagyjuk a polcon.

 

tea1

 

Győződjünk meg róla, hogy kedvenc márkánk csomagolása biztonságos, és nem törik, nem nyomódik benne a tealevél.

Filteres vagy filter nélküli?

Jó, ha tudjuk: a luxus „selyem tasak” sok esetben csak látszat. Valójában bármennyire is hihetetlennek tűnik, ezek is műanyagból készülnek. Ez ugyanaz a típusú élelmiszer -ipari műanyag, mint amit a vizes palackok gyártásánál használnak.  Kérdés, hogy ha a műanyag palackok esetében felhívják a figyelmet arra, hogy a palackban felmelegedett vizet lehetőleg ne igyunk, akkor jogos az aggódás, hogy mi történik a kis műanyag filterekkel, ha azt forró vízbe dobjuk? Talán egyikünk sem szívesen fogyasztana egy kiadós Earl Grey teát műanyagszármazékkal ízesítve, ugye?

 

Végül nézzük a papír filteres megoldásokat. Sajnos ez sem mindig jó megoldás, hiszen sok papírt kezelnek epiklórhidrinnel, amiről köztudott, hogy gátolja az immunrendszer működését, meddőséghez vezet, és rákot is okozhat. A legjobb, ha bio vagy szálas teát vásárolunk, amit ma már akár dekoratív üvegekben is kínálnak. Ezek biztos, hogy frissebbek, nem tartalmaznak vegyi anyagokat, és jobb ízűek.

 

Így készíthetünk finom gyümölcsteát otthon


   

Ezek is érdekelhetnek

Sokszinűvidék.hu - Ahol a jó élet lakik - 2015

 

Kiemeltek