Majdnem paleo mákkenyér

07 ápr. 2014 Gerleiné Varga Zsuzsa

Falusi vendéglátóként elköteleztük magunkat a saját „farmunkon”  előállított húsélelmiszer fogyasztására és vendégeink körében való megszerettetésére.

makkenyer1Bátran állíthatom, hogy ez egy sikertörténet.

No de mi legyen a pékáruval? A paleo alapú étkezés kizárja a finomított liszteket, az ebből készült tésztákat az étrendből. És igazából nem nagyon tesz kivételt a teljes kiőrlésű lisztekkel kapcsolatban sem, bár az elhagyás időszakában ezekkel némileg megengedő. De hát a paleo pont attól szimpatikus, hogy nem merev, ügyesen tesz ajánlatokat az új ízek, alapanyagok megszokására.

Ezért készülök elsajátítani különböző "kenyérpótlókat" is, magamnak és a későbbiekben esetleg azon vendégeimnek is, akik a paleo étrendet követik. Ennek egy fincsi próbája a mákkenyérke, ami még nem teljesen paleo, de már majdnem az!

Hozzávalók
1/2 - 1/2 arányban Graham liszt és darált mák, 2 db fürjtojás, csipet só, 1 kávéskanál szódabikarbóna, víz - amennyit a száraz anyag felvesz -, inkább lágyabb, galuskaszerű legyen a tészta.

Elkészítése
makkenyer2Két óra pihentetés után sütőpapírba csomagoltam a masszát, és 280 fokra előmelegített sütőben körülbelül 30 perc alatt sütöttem készre. Félidőben 180 fokra csökkentettem a hőmérsékletet.

És akkor egy kiemelés a tudatosvásárló.hu-ról, hogy mi is tulajdonképpen a Graham-liszt!

A Graham liszt abban különbözik a teljes kiőrlésű liszttől, hogy a liszt szemcsemérete nagyobb. A szervezetbe jutva a szénhidrát, mivel nagy szemcseméretű, lassan szívódik fel, illetve ezzel egyidejűleg étkezés után nem alakul ki olyan hamar éhségérzet. Nem mellékes a Graham lisztben található búzacsíra-, ásványianyag-, folsav- és B-vitamin-, továbbá kálium-, kalcium-, foszfor-, magnézium-, cink- és mangántartalom sem. Jobb a tápértéke, mert magasabb a vitamin-, ásványianyag- és rosttartalma.

A szerző blogját itt találod.

 

Ezek is érdekelhetnek

Sokszinűvidék.hu - Ahol a jó élet lakik - 2015

 

Kiemeltek