Elismerések a legsikeresebb és legeredményesebb falusi vendéglátóknak

09 febr. 2013 Vaskor István

fatoszczirakiA napokban a legeredményesebb és legsikeresebb szakmabelieknek átadták 2012. év Falusi Vendéglátó Díjait, valamint a Falusi Turizmusért Szakmai Díjat.
A Falusi és Agroturizmus Országos Szövetségétől heten vehették át az elismeréseket a falusi turizmus népszerűsítésében és a falusi vendéglátásban vállalt elkötelezett tevékenységükért.

Falusi Turizmusért Szakmai Díj: Juhász Józsefné (Juhász Apartmanház, Gyömrő)
Juhász Józsefné 1989 júniusában ismerkedett meg a falusi  turizmussal. Alapító tagja az 1994-ben megalakult Falusi és Agroturizmus Országos Szövetségnek, 1995 óta egyben minősítője is. 2001-ben jelentős szerepe töltött be  a FALUTOUR  Falusi és Vidéki Turizmus Pest Megyei Egyesülete megalakításában, melynek azóta is elnöke. Gyömrőn él, ahol  férjével  együtt  építették  fel családi házukat, s melyben 1992 óta   vendégeket is fogadnak, rekreációs lehetőséget biztosítva  a városban élő embereknek is.

Nyugat-Dunántúl Régió díjazottja: Czirákiné Kis Ildikó (Cziráki Vendégház, Zalaszentmihály)
Czirákiné Kis Ildikó több mint 15 éve indította falusi vendéglátói tevékenységét Zalaszentmihályon, s ekkor a Falusi Vendéglátók Zala Megyei Egyesületének tagja lett. Elsők között szerezte meg az OKJ-képesítést és minősítette vendégházát. Szaktudása és igazi emberszerető egyénisége révén gyorsan sikeressé vált vendégfogadója, és példaképe lett a környező horgásztavak melletti községekben működő vendégházaknak. Portája több alkalommal volt különböző rendezvények helyszíne volt.

fatoszgubiczaKözép-Dunántúl Régió díjazottja: Gubicza István (Gubicza Vendégház, Vértessomló) 
Gubicza István matematika-testnevelés szakos tanár Vértessomlón. Feleségével, Mártival – aki szintén pedagógus – 2000-ben döntöttek úgy, hogy falusi vendéglátással foglalkoznak. 2000 tavaszán vásároltak egy  80 éves vályogházat Vértessomló szívében, s a nyári szünetet rááldozva – főleg saját kezű munkájukkal – vendégfogadásra alkalmassá tették az épületet.
A Komárom-Esztergom Megyei Falusi Turizmus Egyesület  egyik „legsikeresebb” vendégfogadói.

Dél-Dunántúl Régió díjazottja: Szintai Gézáné (Szintai Vendégház, Szálka)
Szintai Gézáné 2004 óta foglalkozik  falusi szállásadással a Tolna megyei  Szálkán.   Vendégháza   a  hagyományos és modern stílus ötvözetében  működik, évek óta szervez  csoportoknak és egyéni vendégeknek disznóvágást, borkóstolókat, melyekre egyre nagyobb a kereslet. A Szintai családon belül is egyre többen foglalkoznak falusi szállásadással. Ezekben megtalálható a   teljesen felújított vendégház  és a   régi falusi parasztház búbos kemencével, lóval, tyúkokkal, csirkékkel egyaránt.

Dél-Alföld Régió díjazottja: Frankó Pál (Frankó Tanya Vendégház, Szarvas)
2001 óta üzemel Szarvason a négy napraforgós védjeggyel rendelkező „Frankó Tanya” Vendégházat. A „gazda” folyamatos fejlesztéseinek és lelkiismeretes munkájának köszönhetően ez a vendégház a térség egyik legkiemelkedőbb látogatottságú és minőségű falusi szálláshelyévé nőtte ki magát.
Frankó Pál mindig is törekedett arra, hogy munkáját magas színvonalon végezze, ezért folyamatosan képezte magát. Falusi turizmushoz kapcsolódón rendelkezik falusi vendéglátó, vendéglátó vállalkozó, kereskedő vállalkozó, vidéki turizmus menedzser, tourinformátor végzettséggel. 2007 óta tagja a FATOSZ Békés Megyei Szervezetének és a Békés Megye Falusi Turizmusáért Egyesületnek. A 2010-ben Szarvason alakult Körös-völgyi Oázis Egészségturisztikai Egyesület alapító tagja.

fatosztalentumÉszak-Magyarország Régió díjazottja: Gadócziné Fekete Éva (Talentum Vendégház, Irota)
A Miskolci Egyetem intézeti tanszékvezetője, egyetemi docens, falusi turisztikai szakértő. Főbb tevékenységi köre: vidékfejlesztés, helyi fejlesztés, gazdaságföldrajz, regionális programozás és menedzsment. Egyebek mellett a Magyar Nemzeti Vidék Hálózat Tanácsának tagja. A Pro Régió,  Pro Geographia, Kemény Bertalan  Falusfejlesztési  és Cserehátért Díj tulajdonosa.
Gadócziné Fekete Éva szakmai felkészültségével 1997-ben családi vállalkozás keretében, saját fejlesztési mintaprojekt megvalósítását kezdte el, a  CSER-KÉK Falusi Vendégfogadó Hálózathoz kapcsolódó vendégház létrehozásával. További fejlesztések révén ma már a Miskolctól 42 km-re északra fekvő, erdőktől és gyümölcsösöktől körbefogott csereháti kis zsákfaluban, Irotán, a Talentum Falusi Turisztikai Fogadóhelyhez tartozó 8 férőhelyes falusi vendégházban, 1,5 hektáros élményudvaron, 20 fős erdei iskolában és kézműves házban fogadja a  családokat, baráti társaságokat és  iskolai csoportokat.

Észak-Alföld Régió díjazottja:Balás Edéné (aranykoszorús fafaragó mester, Tiszaug)
A Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Falusi Turizmus Közhasznú Egyesület alapító tagja. 1994-től az általa fémjelzett Tiszaugi Falusi Turizmus Egyesületen keresztül személyes tagságával segítette az egyesület  munkáját, majd 2000-2012 között az elnökség tagja volt.
A Dunaharasztiban élő faszobrász Tiszaugon, hét végi házukban farag és a Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Falusi Turizmus Közhasznú Egyesület aktív tagja. Faragásának anyagát a fák gyökerei adják. Tiszaugi háza bemutatóterem és képzőművészeti galéria is egyben.
Nyári kézműves tábort működtetett, melynek anyagi hátterét ő teremtette elő. Mint mondja, ez az ő adománya a vidéken élő gyerekeknek. A faragás elsajátítása mellett emberségre is nevelte a gyermekeket. Nagyon sokat tett és tesz a vidéki élet fenntartásáért és tárgyi értékek megmentéséért. Létrehozott Tiszaugon egy tájházat, ahol néprajzi gyűjteményből és a térségre jellemző borászati eszközökből állandó kiállítást hozott létre.

Forrás: fatosz.eu

Ezek is érdekelhetnek

Sokszinűvidék.hu - Ahol a jó élet lakik - 2015

 

Kiemeltek