Természetes gyógyszerek a konyhából: a cukortól a tojásig

24 jún. 2014 Kóger Sára

Gondoltad volna, hogy a joghurt például jó a leégés gyógyítására, és a szódabikarbóna fogfehérítésre? Pedig ez így igaz! Ismerd meg a lehetőségeket! 

mehecske1Mutatunk néhány meghökkentő otthoni trükköt, amivel a konyhádban leledző apróságokat egészségügyi célokra is felhasználhatod.

Pagonyi Gabriella pécsi gyógynövénykutató és Dénes Viktória, a PTE kutató biológusa ajánlásával összeszedtük a leghatékonyabb természetes gyógyító szereket, a háziasszonyok tökéletes, olcsó megoldásait egészségügyi problémákra. A hölgyek háztartásbeliként és szakemberként is használják ezeket a praktikákat, most beavatnak titkaikba! Íme a tíz legjobb otthoni megoldás, melyek nem gyógyszerek, inkább természetes gyógymódok.

Szódabikarbóna
A szódabikarbóna konyhai felhasználása mellett tökéletesen alkalmazható égő gyomorra a kutatók szerint. Kevés meleg vízben oldjunk fel egy teáskanál szódabikarbónát és kortyolgassuk meg. Lábáztatóban láb- és körömgomba kezelésére is alkalmas, de szúnyogcsípés gyógyítására is használhatjuk. Kevés zsiradékkal kikeverve – olajjal vagy kókuszzsírral – fogainkra kenve fehérítésre is bevethető.

Cukor és só
Vízzel és kevés cukorral elkeverve és elfogyasztva a só remek a kiszáradás csökkentésére – ez nyáron kiemelten fontos! Vízzel készíthetünk sűrű sópasztát, mely külsőleg alkalmazva, vagy akár elfogyasztva izomláz csökkentésére nagyszerű megoldás. A cukor pedig tökéletesen gyógyít külsőleg rászórva az égési-, vagy nehezen gyógyuló sebekre.

Ecet
Az ecet népszerű orvosság darázs- és szúnyogcsípésre. Csak annyit kell tennünk, hogy a megcsípett bőrfelületet beáztatjuk ecetbe. A folyadék hamar enyhíteni fogja a fájdalmat – mondják a pécsi szakemberek.

Kurkuma
kurkumaA kurkuma erős íze mellett nagyszerű ínygyulladás kezelésére, sőt a fogakra rákenve pasztaként fogfehérítésre is kiváló. A kurkumát elfogyasztva is hasonló hatást érhetünk el, ráadásul nagyon finom ételízesítő is.

Liszt
A liszt az égési sérülésre rászórva gyógyító hatású.

Aludtej, kefír, joghurt
Ezeket a hozzávalókat egyenként mézzel elkeverve, és a rákenve a bőrfelületre a leégés enyhítésére talán a legjobb megoldás. A masszát hagyjuk a bőrfelületen, ameddig csak időnk engedi – minél többször alkalmazzuk, annál gyorsabb a gyógyulás. Hidratálja és megnyugtatja a bőrt, ráadásul sokkal olcsóbb, mint a boltban kapható vegyületek.

Tojás
A tojássárgáját kissé felverve kenjük kiszáradt töredezett hajunkra, hagyjuk hatni majd alaposan mossuk le. Dússá és hidratálttá fogja változtatni a hajat. A fehérjét pedig alkalmazzuk zsíros hajra – ugyanígy kenjük a vizes hajkoronánkra, majd a hatást fokozva almaecetes öblítéssel varázsoljuk simára és csillogósra – mondják a pécsi hölgyek.

Krumpli
Gyermekként sokan tapasztalhattuk, hogy édesanyánk, ha fájt a pocakunk, nyers, főzött vagy pépes krumplit adott. A benne lévő keményítő miatt a krumpli savtúltengésre szinte a legjobb természetes megoldás. Láz és betegség esetén szintén megfelelő étel – könnyű és nyugtató a gyomornak.

burgonyauj1Barna rizs
A barna rizs tökéletes vércukorcsökkentő, ráadásul minden tekintetben sokkal egészségesebb, mint a hagyományos rizs. Ha tehetjük, együnk minél többet ha cukrunk magasabb az átlagnál.

Méz
A méz rendkívül egészséges, és széles körben ismert “gyógyítószer”. Legfontosabb, hogy baktériumölő, ezért betegen erősen ajánlott fogyasztani. Továbbá gyulladáscsökkentő belsőleg és külsőleg alkalmazva is, idegnyugtató, valamint a pattanásos bőrre alkalmazva szépítő, simító és gyógyító hatású – így a pécsi kutatók.

Forrás

Ezek is érdekelhetnek

Sokszinűvidék.hu - Ahol a jó élet lakik - 2015

 

Kiemeltek